attorney mukaddes gunsu akcagoz

Av. Mukaddes Günsu AKÇAGÖZ – Kurucu

1964 yılında Istanbul’da doğdu. 1983 yılında Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 Yılında Marmara Üniversitesi’nde Özel Hukuk Branşında Yüksek Lisans yaptı. Almanca ve İngilizce dillerinde yeminli tercümandır.

1989 yılında avukatlık stajını bitirdikten sonra, Koçtuğ Denizcilik, STFA ve Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi’nde avukat olarak ve bu arada Newcastle Protection and Indemnity Insurance Co.’da (İngiltere) Deniz Hukuku üzerine çalışmalar yaptı. 1996 yılında Mukaddes Hukuk Bürosunu kurdu. (Bürosunun ilk adı Empati Hukuk Bürosudur.) 1998-2005 yılları arasında yabancı sermayeli Avus LTD. ŞTİ. Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü.

Kariyeri süresince, Barcelona/Amsterdam/Londra/Paris gibi birçok ülkede, ülkemizin saygın üniversitelerinde ve Istanbul Barosu’nda uluslararası hukuk, idarecilik, marka-patent, insan ticaretini önleme, uluslararası tahkim, ceza hukuku ve savunma avukatlığı, aile hukuku, çapraz sorgu, deniz ve vakıflar hukuku vs. eğitimlere katılmış olup uzmanlaşmıştır.

1995′te İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonunu kuran üyelerden biridir. Aynı zamanda sosyal sorumluluk çerçevesinde KA-DER (Kadın Adaylar Destekleme Derneği) ve birçok sivil toplum örgütünde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır/yapmaktadır…

Lahey/Hollanda’da kurulu olan Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (International Criminal Court) Avrupa Konseyi tarafından, 100 avukattan biri olarak Türkiye’yi temsilen seçilmiş ve ERA’da (Avrupa Hukuk Akademisi/Almanya) “Savunma Avukatı” olarak yetiştirilmiştir.

2009 yılında, Istanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından vergi rekortmeni olarak ödüllendirilmiş olup, halen 1996 yılında kurmuş olduğu MUKADDES HUKUK BÜROSUNDA AVUKAT ve Türk mahkemelerinde BİLİRKİŞİ ve ALMANCA ile İNGİLİZCE YEMİNLİ TERCÜMAN olarak çalışmalarına devam etmektedir…